Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Szlachetna paczka" podkarpackiej Policji

Data publikacji 19.12.2011

Przyjemnie jest dostawać prezenty, ale dawanie ich innym to także wielka radość. Przekonali się o tym podkarpaccy policjanci przyłączając się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Głównym założeniem projektu jest idea mądrego pomagania, tj. przekazywania bezpośredniej pomocy, odpowiadającej na konkretne potrzeby biednych, wielodzietnych rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów zorganizował i przeprowadził zbiórkę pieniędzy na ten cel. Dzięki ofiarności policjantów i pracowników wydziałów KWP, kilku komend miejskich i powiatowych policji oraz OPP i SPAP udało się zebrać łącznie 2020 zł 61 gr.

Podkarpackim policjantom przydzielono cztery rodziny - trzy wielodzietne, borykające się z bezrobociem i biedą, jedną - dotkniętą chorobami i niepełnosprawnością. Realizacją "Szlachetnej Paczki" w imieniu Podkarpackiej Policji zajął się Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie, który otrzymał listę produktów, jakich rodziny te  najbardziej potrzebowały. Obok żywności i środków czystości, były to artykuły niemowlęce, pomoce szkolne, ubrania, czy obuwie zimowe. Na końcu listy znajdowały się także drobne rzeczy, o których marzą dzieci - zabawki i słodycze.

Zakupy nie były łatwe, ale sprawiły wiele radości. Każda rodzina otrzymała zestaw artykułów żywnościowych m.in. cukier, mąkę, makaron, konserwy, ryż, kaszę, olej oraz zestaw środków czystości i kosmetyków.

Ponadto, zgodnie z wykazanymi przez rodziny potrzebami, zakupiono ubrania: dresy, bluzy, kurtki, spodnie i buty. Postarano się również o upominki dla dzieci: młodsze dostały misie, kolorowanki, bajeczki czy kredki, a starsze - słodycze. Spełniono również małe marzenie niepełnosprawnego 13-letniego chłopca, który bardzo chciał mieć ciekawą grę edukacyjną.

Paczki dotarły już do rodzin. Wszyscy żałują, że nie mogli zobaczyć emocji na ich twarzach, kiedy je otwierali.

Organizatorzy zbiórki składają serdeczne podziękowania za szlachetność serca wszystkim policjantom i pracownikom Policji, którzy wsparli Akcję.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony