Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z toporkiem na zakupy

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez lubińskich policjantów, który w jednym z marketów ukradł konsolę do gier i grę, a następnie groził toporkiem interweniującemu pracownikowi ochrony. Podejrzany wpadł w ręce policjantów na jednym z przystanków. Podczas zatrzymania groził także toporkiem funkcjonariuszom. Zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Lubina zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów konsoli do gier. Sprawca, chcąc uniknąć zatrzymania przez służbę ochrony, zagroził pracownikom toporkiem. Po zatrzymaniu podejrzanym okazał się 32-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około godz. 19.30. Do jednego z lubińskich marketów wszedł mężczyzna, który udał się na stoisko z artykułami RTV. Wziął ze stoiska konsolę do gier oraz grę. Następnie, zamiast do kasy, by zapłacić za towar, skierował się w stronę wyjścia. Gdy pracownik ochrony usiłował go zatrzymać, ten wyciągnął toporek i zagroził jego użyciem. Następnie uciekł ze sklepu.

O całym zdarzeniu pracownicy ochrony powiadomili lubińskich policjantów. Na jednym z przystanków autobusowych policjanci z wydziału prewencji, poszukujący podejrzanego, zauważyli młodego mężczyznę z plecakiem, który odpowiadał wcześniej uzyskanemu rysopisowi sprawcy. Gdy policjanci usiłowali go zatrzymać, ten ponownie wyjął toporek i zagroził jego użyciem.

Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że jest zdecydowany na wszystko, by posiadać skradzioną konsolę. Policjanci wyciągnęli broń i nakazali mężczyźnie odrzucenie niebezpiecznego narzędzia. To skutecznie ostudziło zapał mężczyzny. Został on przez funkcjonariuszy obezwładniony, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Odzyskany przez policjantów towar wrócił do sklepu.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej, we wrześniu i na początku grudnia br., jeszcze co najmniej dwukrotnie dokonał podobnej kradzieży sklepowej w innych miejscach. Wówczas również w celu utrzymania skradzionej rzeczy groził interweniującym osobom nożem lub toporkiem.

Na wniosek prokuratury zatrzymany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

(KWP Wrocław / ep)
 

Opis filmu: toporek, zakupy, kradzież

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.32 MB)

Powrót na górę strony