Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany

Data publikacji 20.12.2011

Policjanci z wydziału antynarkotykowego zlikwidowali nielegalną plantację marihuany, która ukryta była w domu jednorodzinnym na terenie powiatu myszkowskiego. Policjanci zabezpieczyli kilka krzaków konopi, 50 sadzonek tej rośliny i przejęli ponad kilogram marihuany. W ręce funkcjonariuszy wpadło czterech młodych mężczyzn.

Akcja zatrzymania narkotykowych dilerów miała swój początek przed jednym z katowickich gimnazjów. Policjanci zdobyli informację o mającej odbyć się w rejonie szkoły narkotykowej transakcji. Kilka godzin później w ręce stróżów prawa wpadło dwóch młodych mężczyzn. 21-latek próbował kupić od 24-latka kilka gramów marihuany.

Ustalając źródło pochodzenia zakazanych substancji, antynarkotykowi dotarli do mieszkańca powiatu myszkowskiego, który sam hodował rośliny, które później zbierał, suszył i rozprowadzał. W jego domu odkryto nielegalną uprawę konopi indyjskich. Pomieszczenia, w których hodowano marihuanę, były wyposażone w specjalistyczny sprzęt do uprawy - nadmuchy, zraszacze i wentylatory. Większość znalezionych krzewów była ścięta i przygotowana do suszenia.

Podczas akcji, w której wspierali policjantów śląscy celnicy, znaleziono kilka krzewów konopi, 50 sadzonek tej rośliny i przejęto ponad kilogram przygotowanej do sprzedaży marihuany.

Za posiadanie, handel i nielegalną uprawę konopi młodzi mężczyzźni mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Zlikwidowana plantacja marihuany

Opis filmu: marihuana, plantacja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany (format flv - rozmiar 7.48 MB)

Powrót na górę strony