Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o brutalny napad w areszcie

Data publikacji 20.12.2011

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z brutalnym napadem, do którego doszło w maju tego roku na ulicy Stalmacha w Lublińcu. Napastnik napadł i ciężko ranił 21-letnią kobietę, zadając jej młotkiem kilka ciosów w głowę.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 maja tego roku na ulicy Pawła Stalmacha w Lublińcu. Na idącą chodnikiem 21-letnią mieszkankę Lublińca napadł mężczyzna. Napastnik ciężko ranił 21-latkę, zdając młotkiem kilka ciosów w głowę. Kobieta zawdzięcza życie mieszkańcom bloku, którzy usłyszeli co się dzieje i natychmiast powiadomili Policję. Wystraszony bandyta uciekł z miejsca zdarzenia. 21-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Policjanci zajmujący się wyjaśnianiem tej sprawy przez kilka miesięcy analizowali zabezpieczone ślady i przesłuchiwali mieszkańców. Podejrzewając, że bandyta może powrócić na miejsce przestępstwa, mundurowi systematycznie monitorowali okolicę. W połowie listopada uwagę patrolujących funkcjonariuszy w pobliżu miejsca, gdzie doszło do napadu, zwrócił podejrzany mężczyzna. 35-latek został zatrzymany.

Dotychczasowe ustalenia śledczych badających sprawę wskazują, że mężczyzna ten może mieć związek z przestępstwem. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i na wniosek prokuratora oraz policjantów został tymczasowo aresztowany. Trwają dalsze czynności mające na celu zgromadzenie dodatkowego materiału dowodowego.

(KWP Katowice / ep)

Powrót na górę strony