Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dwaj bracia z 4 kg konopi

Data publikacji 20.12.2011

Blisko 4 kg ziela konopi indyjskich ujawnili policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie na stancji w wynajmowanej w Lublinie przez dwóch braci. U 23 i 26-latka oprócz narkotyków, policjanci zabezpieczyli też dwie wagi elektroniczne oraz urządzenie do rozdrabniania suszu. Z takiej ilości zabezpieczonych środków odurzających można by było sporządzić około 4 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości blisko 160 tys. złotych. Jeszcze dziś obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Wczoraj przed południem policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie udali się do jednego z mieszkań na osiedlu Maki. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że w wynajmowanej przez 23 i 26-latka stancji mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli blisko 4 kilogramy suszu konopi indyjskich. Towar ukryty był w paczce znajdującej się w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym. Oprócz znacznej ilości narkotyków policjanci ujawnili także dwie elektroniczne wagi, urządzenie do rozdrabniania suszu, a w pozostałych pokojach śladowe ilości marihuany.

Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś ich właściciele zatrzymani i przewiezieni do KWP w Lublinie, a następnie do policyjnego aresztu. Zarówno 23-latek, jak i jego starszy brat, nie byli wcześniej notowani w policyjnych kartotekach.

Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze, z takiej ilości konopi można by było sporządzić około 4 tys. działek dilerskich, o czarnorynkowej wartości ok. 160 tys. złotych.

Funkcjonariusze ustalają skąd pochodzi zabezpieczony towar i jakie było jego przeznaczenie.

Dzisiaj obydwaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Lublinie / mw)

 

Film Zatrzymani dwaj bracia z 4 kg konopi

Opis filmu: narkotyki, konopie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani dwaj bracia z 4 kg konopi (format flv - rozmiar 2.29 MB)

Powrót na górę strony