Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany listem gończym

Data publikacji 20.12.2011

Poszukiwany od prawie roku przestępca wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas rutynowej kontroli drogowej. Mężczyzna został zatrzymany w Małdytach przez policjantów z Oddziałów Prewencji Policji. 39-latek ma na swoim koncie porwania osób, wymuszenia rozbójnicze, fałszerstwa oraz inne poważne przestępstwa. Decyzją Sądu Okręgowego w Olsztynie Paweł J. miał do odbycia prawie 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna już został przewieziony do aresztu sledczego.

W 2006 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał 39-latka na karę prawie 10 lat więzienia za liczne przestępstwa. Na koncie Pawła J. są m.in. porwania osób, wymuszenia rozbójnicze, fałszerstwa, pozbawienia wolności oraz przekupstwo. Na początku 2011 roku mężczyzna został wypuszczony z Zakładu Karnego na przepustkę, z której już nie wrócił. Od tego czasu policjanci poszukiwali go.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek około godziny 21.30 podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Małdyty. To, że jest poszukiwany listem gończym, wyszło na jaw w momencie, gdy funkcjonariusze sprawdzili go w policyjnej bazie danych. Początkowo 39-latek chciał wprowadzić policjantów w błąd, podając nieprawdziwe dane personalne.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna wrócił do Zakładu Karnego w Olsztynie.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony