Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Makabryczne odkrycie

Data publikacji 20.12.2011

Lubartowscy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ujawnili wczoraj zwłoki kobiety. Ciało zakopane było na jednej z posesji w Lubartowie. Śledczy nie wykluczają, że jest to zaginiona we wrześniu bieżącego roku 64-letnia mieszkanka Lubartowa. Policjanci oraz prokuratorzy wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety. Do sprawy zatrzymane zostały wczoraj dwie osoby. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubartowie.

Do tego makabrycznego odkrycia doszło wczoraj po południu na jednej z posesji w Lubartowie. Policjanci zajmujący się poszukiwaniem zaginionej we wrześniu bieżącego roku 64-letniej mieszkanki miasta, na podstawie zebranych materiałów ustalili, że na posesji, na której mieszkała zaginiona, mogą być ukryte ludzkie zwłoki. Śledczy nie wykluczają, że jest to właśnie ciało poszukiwanej od października 64-latki.

Ze zgłoszenia o zaginięciu 64-latki wynikało, że mogła ona wyjechać za granicę. W trakcie prowadzonych czynności poszukiwawczych policjanci sprawdzali wiele sygnałów, zakładanych było kilkanaście wersji, również taka, że mogło dojść do jej zabójstwa. Do działań poszukiwawczych włączyli się także funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zebrane przez lubartowskich i lubelskich funkcjonariuszy oraz prokuratorów materiały doprowadziły wczoraj do przeszukania posesji, na której mieszkała zaginiona.

Podczas przeszukania nieruchomości specjalnie przeszkolony pies wskazał miejsce pod schodami domu. To właśnie tam policjanci ujawnili zakopane zwłoki kobiety.

Wczoraj do tej sprawy zatrzymane zostały dwie osoby. Śledczy ustalają ich związek ze śmiercią kobiety. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubartowie.

(KWP Lublin / ep)

Powrót na górę strony