Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione motory

Data publikacji 20.12.2011

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego podejrzewanego o paserstwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli na jego posesji 6 motorów różnych marek wartych blisko 100 tys. złotych. Część znalezionych jednośladów pochodziła z kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kielc od pewnego czasu przyglądali się działalności jednego z mieszkańców gminy Daleszyce. Stróże prawa przypuszczali, że mężczyzna może mieć związek z kradzieżami pojazdów. Wczoraj funkcjonariusze weszli na posesję 31- latka. Podczas przeszukania znaleźli 6 motocykli różnych marek.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 3 z nich zostały skradzione za granicą, natomiast jeden na początku roku w Kielcach. Policjanci znaleźli również 4 silniki samochodowe, które posiadały zeszlifowane numery. Wartość zabezpieczonych jednośladów to blisko 100 tys. złotych.

Zatrzymany 31-latek był już wcześniej notowany za różne przestępstwa. Noc spędził w policyjnym areszcie, a dziś będzie składał wyjaśnienia. Jeżeli podejrzenia śledczych potwierdzą się, może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony