Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe pojazdy podkarpackiej Policji

Data publikacji 20.12.2011

Nowe policyjne radiowozy - oznakowane mercedesy sprintery trafiły do policjantów oddziałów prewencji na Podkarpaciu. Będą z nich korzystać nie tylko przy zabezpieczaniu imprez masowych czy demonstracji, ale także podczas codziennych patroli na ulicach.

Na Podkarpacie trafiły 22 takie pojazdy. To mercedesy sprintery 316 CDI w wersji wypadowej, przeznaczone dla ośmiu policjantów (kierowca, dysponent oraz 6 policjantów w tylnym przedziale). Samochody umożliwiają wygodny przewóz funkcjonariuszy wraz z pełnym wyposażeniem (m.in. kaski ochronne, zestawy ochron osobistych, tarcze, pałki szturmowe, broń). Szerokie i wysokie drzwi przesuwne z każdej strony pojazdu (o szerokości 130 cm i wysokości 182 cm) dają możliwość szybkiego opuszczenia samochodu.

Każdy z pojazdów ma zamontowane kraty ochronne na szybach i posiada wzmocnioną instalację elektryczną (m.in. dodatkowy akumulator). Sygnalizacja uprzywilejowania oparta jest całkowicie na energooszczędnej technologii LED. W wyposażeniu jest również dwustrefowa klimatyzacja, dodatkowe ogrzewanie i punkty świetlne.

Nowe samochody zastąpią wykorzystywane dotąd volkswageny transportery. Volkswageny, które są jeszcze w bardzo dobrej kondycji, nadal będą używane przez podkarpackich policjantów.

22 furgony będą podstawowym środkiem transportu Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Film Nowe pojazdy podkarpackiej Policji

Opis filmu: mercedes, furgon, radiowóz

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nowe pojazdy podkarpackiej Policji (format flv - rozmiar 5.57 MB)

Powrót na górę strony