Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Św. Mikołaj i Policja dzieciom

Data publikacji 21.12.2011

Święty Mikołaj, w towarzystwie „Komisarza Lwa” - maskotki Dolnośląskiej Policji, odwiedził 100 podopiecznych oławskiego stowarzyszenia "Tęcza" i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie. Ten oczekiwany z niecierpliwością przez dzieci gość przybył z torbą pełną prezentów.

Około setka dzieci, w świetlicy w Godzikowicach, wspólnie z rodzicami i opiekunami oczekiwała z niecierpliwością na przybycie Świętego Mikołaja. Do chwili jego przyjazdu dzieci miały okazję uczestniczyć w organizowanych tam zabawach. Słuchały również kolęd w wykonaniu oławskiego chóru młodzieżowego.

Jedną z największych atrakcji dla oczekujących dzieci było towarzystwo sympatycznego psa tropiącego, który przyjechał do Godzikowic ze swoją przewodniczką - policjantką z wrocławskiej komendy miejskiej. Wszystkie dzieciaki chciały pogłaskać i przytulić czworonoga. Najmłodsi mieli także okazję poznać pracę policyjnego technika kryminalistyki. Policjanci z oławskiej komendy powiatowej zaprezentowali dzieciom m.in. w jaki sposób zabezpiecza się ślady daktyloskopijne.

Oczekiwanie na Świętego Mikołaja upływało w bardzo sympatycznej atmosferze, a cierpliwość dzieci została nagrodzona. Komisarz Lew wprowadził w końcu do sali Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich, upragnionymi prezentami.

(KWP Wrocław / ep)

Powrót na górę strony