Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z narażeniem życia ratowali człowieka

Data publikacji 21.12.2011

Mł. asp. Marek Karczewski i sierż. Wojciech Murszewski uratowali życie mężczyźnie. Wąbrzescy mundurowi bez chwili wahania weszli do zadymionego budynku i wynieśli go z płonącego mieszkania. Natychmiastowa reanimacja, którą przeprowadzili policjanci, przywróciła funkcje życiowe.

Dzisiaj (21.12) 40 minut po północy dyżurny wąbrzeskiej komendy powiatowej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku zamieszkałym przez 9 rodzin. Funkcjonariusz natychmiast przekazał informację straży pożarnej i pogotowiu oraz wysłał na miejsce policjantów.

Gdy mł. asp. Marek Karczewski i sierż. Wojciech Murszewski dotarli pod wskazany adres, na miejscu zastali zgłaszającego, który powiedział, że wewnątrz mogą być jakieś osoby. Pomimo że korytarz budynku był mocno zadymiony, funkcjonariusze postanowili wejść do niego i sprawdzić, czy faktycznie ktoś jest w środku. Z tej racji, że w miarę czyste powietrze było na przestrzeni pół metra od podłogi mundurowi musieli się czołgać. W ten sposób dotarli do drzwi mieszkania. Ponieważ stawiały one opór wyważyli je i weszli dalej. Wewnątrz po lewej stronie zauważyli ogień. Przy pomocy latarek przejrzeli pozostałe pomieszczenia. W pewnym momencie zobaczyli łóżko, z którego zwisała ludzka noga. Bez chwili wahania doczołgali się tam, ściągnęli bezwładne ciało i zaczęli je ewakuować do wyjścia. Na zewnątrz budynku natychmiast rozpoczęli reanimację, bowiem wyciągnięty z dymu mężczyzna nie dawał oznak życia. Po chwili u 50-latka wyczuwalny był już puls. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Bez wątpienia odwaga i poświęcenie mł. asp. Marka Karczewskiego i sierż. Wojciecha Murszewskiego zasługują na pochwałę. Ich zachowanie może stanowić wzór do naśladowania. Gdyby nie natychmiastowa pomoc funkcjonariuszy, mogło dojść do tragedii.

( KWP Bydgoszcz / ep )
 

Powrót na górę strony