Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycona kontrabanda

Data publikacji 21.12.2011

Wczoraj policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali 50-latka z Ukrainy, który przewoził 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek takiej ilości kontrabandy, tylko z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego, naraziłoby na straty Skarb Państwa na kwotę ponad 130 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek towaru.

Wczoraj przed godziną 18 w Łopienniku Górnym policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej opla omegę, którą podróżował 50-letni obywatel Ukrainy. Policjanci sprawdzili wnętrze pojazdu. Okazało się, że w bagażniku i w miejscu tylnej kanapy znajduje się prawie 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ten pokaźny ładunek został zabezpieczony w policyjnym depozycie.

Wstępne ustalenia wskazują, że wprowadzenie na rynek takiej ilości kontrabandy, tylko z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego, naraziłoby na straty Skarb Państwa w kwocie prawie 130 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za przewożenie kontrabandy kodeks karno-skarbowy przewiduje wysoką grzywnę oraz przepadek trefnego towaru.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony