Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ uderzyło w liderów łódzkich przestępców

Data publikacji 22.12.2011

Marcin S., Michał S. i Roman K. - trzon łódzkiego świata przestępczego – zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźni mają na swoim koncie między innymi podżeganie do zabójstwa innych gangsterów, uprowadzenia oraz obrót dużymi ilościami narkotyków. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani – o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego uderzyli z hukiem w łódzki światek przestępczy – dosłownie i w przenośni. Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego Marcina S., 29-letniego Michała S. oraz 40-letniego Romana K. Mężczyźni w przeszłości byli już wielokrotnie karani za przestępstwa kryminalne. Ze względu na prawdopodobieństwo posiadania przez nich broni w akcji ich zatrzymania, oprócz policjantów CBŚ, wzięli udział także antyterroryści.

Jak podkreślają policjanci Centralnego Biura Śledczego było to największe uderzenie w zorganizowana przestępczość kryminalną na terenie Łodzi od czasów sprawy tak zwanej „łódzkiej ośmiornicy”. Marcin S., Michał S. oraz Roman K. byli na samej górze przestępczej hierarchii. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, za podżeganie do zabójstw znanych łódzkich gangsterów Ireneusza J. „Gruby Irek” oraz Tomasza R. „Ryba”, za uprowadzenia dla okupu oraz za przemyt obrót dużymi ilościami środków odurzających, między innymi kokainą, amfetaminą i marihuaną. We wcześniejszych akcjach CBŚ zatrzymano już około 50 osób, w tym 43-letniego Dariusza B. oraz 38-letniego Krzysztofa B. którzy należeli do najwyżej umiejscowionych w strukturach przestępczych na terenie Łodzi.

Podczas przeszukań mieszkań należących do zatrzymanych policjanci zabezpieczyli kilka jednostek broni, w tym pistolet gazowy przerobiony na ostrą amunicję, narkotyki, łamaki a także urządzenia służące do zagłuszania systemów GPS. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli także na poczet przyszłych kar pieniądze i samochody. Zarzuty usłyszały też 4 inne osoby, które zostały tymczasowo aresztowane do innych spraw, w tym jeden z liderów zorganizowanej grupy przestępczej 45-letni Michał J.

Dzięki zebranemu do tej pory materiałowi dowodowemu Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Marcina S., Michała S. oraz Romana K. Sprawę prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Łodzi. Jak podkreślają policjanci Centralnego Biura Śledczego ta sprawa jest rozwojowa.

kj

Powrót na górę strony