Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali 234 osoby za narkotyki

Data publikacji 22.12.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali 234 osoby podejrzane o handel i posiadanie narkotyków. Prokuratora Okręgowa w Radomiu, która prowadzi w tej sprawie postępowanie skierowała już do sądu 21 aktów oskarżenia. Według ustaleń śledczych osoby te mogły wprowadzić do obrotu kilka kilogramów narkotyków o wartości ponad 330 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Radomiu, od dwóch lat prowadzili czynności zmierzające do rozbicia grupy osób handlujących narkotykami na terenie Kozienic i powiatu kozienickiego. Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła w lipcu 2009 roku. Kilka miesięcy później przyszły pierwsze zatrzymania. Na gorącym uczynku sprzedaży ponad pół kilograma amfetaminy zatrzymano mieszkańca Warszawy. Zatrzymanie było tylko początkiem serii kolejnych działań mazowieckich kryminalnych na terenie powiatu kozienickiego.

W toku śledztwa, w czasie którego przesłuchano ponad tysiąc osób, zastosowano siedem aresztów tymczasowych i ponad 180 dozorów policji oraz zakazy opuszczania kraju. Do chwili obecnej zatrzymano 234 osoby podejrzane o handel i posiadanie narkotyków. W czasie przeszukań zabezpieczono prawie kilogram narkotyków i zabezpieczono mienie podejrzanych w wysokości prawie 100 tysięcy złotych.

Według ustaleń poczynionych przez policjantów i prokuratorów podejrzane osoby zajmowały się wprowadzaniem narkotyków wśród znajomych, ale także wśród uczniów szkół do których uczęszczali, a z ich sprzedaży uczynili sobie stałe źródło dochodu. Osoby te wprowadziły do obrotu około 4 kg marihuany i około 4 kg amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyków przekroczyła ponad 330 tysięcy złotych.

(KWP w Radomiu / mg)

Film Zatrzymali 234 osoby za narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymali 234 osoby za narkotyki (format flv - rozmiar 5.38 MB)

Powrót na górę strony