Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Czech odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 22.12.2011

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 43-letniego obywatela Czech, który okazał się sprawcą ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej kilkakrotnie kopnął swego znajomego w brzuch, w wyniku czego ten po dwóch dniach i poważnej operacji zmarł w szpitalu. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Policjanci otrzymali informację, że w szpitalu, po operacji zmarł pacjent i istnieje podejrzenie, że wcześniej został dotkliwie pobity, co z kolei mogło mieć bezpośredni wpływ na stan jego zdrowia i przyczyniło się do śmierci.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego zajęli się sprawą, zaczęli docierać do osób, z którymi mężczyzna spędzał czas, ustalili, gdzie przebywał. Wszystko wskazywało na to, że w pustostanie, w którym zamieszkiwał wspólnie z kilkoma innymi osobami, dwa dni wcześniej doszło do awantury. Podczas libacji alkoholowej pokrzywdzony został zaatakowany przez jednego ze współmieszkańców. Stróże prawa ustalili, że był to obywatel Czech. Dalsze wnikliwe sprawdzenia doprowadziły funkcjonariuszy do samego sprawcy.

43-latek faktycznie przyznał się do pobicia, potwierdził też, że znajomy dwa dni później zaczął skarżyć się na bardzo silny ból i najprawdopodobniej sam udał się do szpitala.
Kryminalni zatrzymali obywatela Czech. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony