Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał z bronią i nożem

Zatrzymany sprawca, pięć wykrytych rozbojów i ujawnienie środków odurzających - to efekt ostatnich dni pracy kryminalnych z Bielan. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego w wyniku podjętych działań ustalili sprawcę, który nożem i przedmiotem przypominającym broń groził sprzedawcom sklepów i kiosków. 29-letni Sebastian K. trafił do policyjnego aresztu. Dziś mężczyzna zostanie przewieziony do prokuratury. Grozi ku kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się klika dni temu. Do komendy na Bielanach zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że do sklepu przy ulicy Gen. Zajączka wszedł mężczyzna i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy z kasy. Sprzedawczyni, obawiając się spełnienia gróźb, oddała mu ponad 1500 złotych. Tego samego dnia mężczyzna napadł jeszcze na dwa kioski. Następnego dnia Sebastian K. napadł na sklep spożywczy.

Dwa dni później miała miejsce kolejna seria rozbojów. Tym razem mężczyzna, grożąc nożem, napadł na sklep spożywczy i fryzjera. W sumie zabrał ponad 2000 złotych. Bielańscy kryminalni po otrzymaniu informacji o pierwszym napadzie, niezwłocznie przystąpili do działania. Na podstawie przekazanego przez pokrzywdzonych rysopisu napastnika oraz własnego rozpoznania środowiska przestępczego doprowadzili do zatrzymania sprawcy rozboju. W mieszkaniu 29-latka znajdowała się między innymi kominiarka i pistolet. Przy mężczyźnie kryminalni znaleźli trzy działki heroiny.

Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przewieziony do prokuratury wnioskiem o zastosowanie aresztu, gdzie prawdopodobnie zostanie mu przedstawiony zarzut za usiłowanie i dokonanie rozbojów oraz za posiadanie środków odurzających. 29-letniemu Sebastianowi K. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ep)
 

Film Napadał z bronią i nożem

Opis filmu: nóż, broń, rozbój

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Napadał z bronią i nożem (format flv - rozmiar 2.93 MB)

Powrót na górę strony