Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 – latek chciał domowym sposobem przygotować fajerwerki na sylwestrową noc

Data publikacji 22.12.2011

Eksperyment wymknął się spod kontroli i doszło do wybuchu. Dziecko z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Przestrzegamy przed nieostrożnym obchodzeniem się z substancjami wybuchowymi.

Dzisiejszej nocy około godz. 22.00 doszło do wybuchu na poddaszu domu jednorodzinnego na Woli Duchackiej w Krakowie. Eksplodowały substancje, które zostały zmieszane przez 15 – letniego chłopca. Jak się okazało, nastolatek próbował przygotować domowym sposobem petardy na sylwestrową noc. Siła wybuchu była na tyle duża, że spowodowała u chłopca poważne obrażenia – m.in. poparzenia ciała i górnych dróg oddechowych. Inni domownicy nie ucierpieli.

Policjanci ustalają, z jakimi substancjami eksperymentował 15 – latek, czy były to substancje zabronione i w jaki sposób nabył składniki konstruowanych fajerwerków.

Przestrzegamy przed nieostrożnym obchodzeniem się z substancjami wybuchowymi. Kupując fajerwerki na sylwestrową noc pamiętajmy aby nabywać je w sprawdzonych sklepach – unikajmy kupowania petard z niewiadomych źródeł pochodzenia. Przepisy zabraniają sprzedaży fajerwerków osobom niepełnoletnim – jeśli widzimy takie sytuacje, reagujmy. Podczas odpalania fajerwerków należy postępować zgodnie z instrukcją zachowując ostrożność tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwie siebie ani innych osób i nie spowodować pożaru.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony