Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli też sejf

Data publikacji 22.12.2011

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 24 lat. Młodzi mieszkańcy Wałbrzych podejrzani są o szereg kradzieży z włamaniem do sklepów i placówek finansowych. Łupem złodziei padały kasetki z pieniędzmi, a nawet całe sejfy z zawartością od 2 do 30 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Co jakiś czasu na terenie powiatu wałbrzyskiego dochodziło do kradzieży z włamaniem do sklepów i placówek finansowych. Sprawcy, pokonując zabezpieczenia, włamywali się do pomieszczeń biurowych, skąd kradli kasetki z pieniędzmi, a nawet całe sejfy. Sposób działania sprawców był taki sam. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, mając doskonałe rozeznanie środowiska, wytypowali sprawców włamań - 17- i 24-letniego mieszkańców Wałbrzycha. Ci wpadli banalnie. Zostali zatrzymani przez policjantów z drogówki podczas rutynowej kontroli drogowej. Jak się okazało, wracali właśnie z Jeleniej Góry, gdzie dokonali kolejnego włamania.

Policjanci bez trudu udowodnili im 7 kradzieży z włamaniem do sklepów i placówek finansowych nie tylko na terenie powiatu wałbrzyskiego, ale również na terenie Legnicy i Jeleniej Góry. Łupem złodziei padały kasetki z pieniędzmi, a nawet całe sejfy z zawartością od 2 do nawet 30 tys. zł.

Obaj panowie zostali doprowadzeni do sądu. Wobec młodszego zastosowany został dozór policyjny, natomiast starszy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony