Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 336 dowodów rejestracyjnych i kart pojazdów

Data publikacji 22.12.2011

336 dowodów rejestracyjnych i kart pojazdów oraz ponad 150 umów o sprzedaży samochodów odnaleźli otwoccy dochodzeniowy u 57-letniego Bogdana K. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze, prowadzący na co dzień dochodzenia w otwockiej komendzie, nie przez przypadek znaleźli się na posesji należącej do 57-letniego Bogdana K. Policjanci prowadzili sprawę sfałszowanej polisy ubezpieczeniowej, z której wynikało, że po sprzedaży samochodu i jego wyrejestrowaniu były właściciel samochodu nadal kontynuował prowadzenie polisy.

Mundurowi w mieszkaniu 57-letniego mieszkańca Józefowa podczas przeszukania odnaleźli między innymi: 336 dowodów rejestracyjnych i kart pojazdów, pochodzących od samochodów niemal wszystkich marek, zarejestrowanych w wydziałach komunikacji z terenu całej Polski. Ponadto w szufladzie regału znajdowało się ponad 150 umów zakupu samochodów, przy czym niektóre z dokumentów nie były wypełnione, za to zostały zawczasu podpisane. Kolejna z szuflad zawierała jeszcze polisy i inne dokumenty świadczące o przestępczym charakterze prowadzonej przez mężczyznę działalności.

57-letni Bogdan K. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci ustalają obecnie, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tych dokumentów oraz ich dalszy obieg. Funkcjonariusze nie wykluczają, że zatrzymanemu zostaną przedstawione jeszcze inne zarzuty niż fałszerstwo, podrabianie czy używanie dokumentów jako autentycznych.

Przestępstwo podrabiania, przerabiania lub używania takiego dokumentu jako autentycznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / ep)
 

Powrót na górę strony