Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne święta - przedświąteczny happening wielkopolskiej Policji

Data publikacji 22.12.2011

Już za moment Święta Bożego Narodzenia! Z tej okazji wielkopolscy policjanci na Starym Rynku w Poznaniu prowadzili przedświąteczne działania profilaktyczne pod hasłem „Nie bądź karpiem, nie daj się złowić”.

Świąteczny happening zorganizowali policjanci Wydziału Prewencji KWP i KMP w Poznaniu we współpracy z Komisariatem Wodnym Policji, w ramach akcji prewencyjnej „Nie bądź karpiem, nie daj się złowić”. Razem z życzeniami świątecznymi mundurowi, wspierani przez świętego Mikołaja i maskotkę wielkopolskiej Policji Sierżanta Pyrka, w otoczeniu pięknych śnieżynek ze Studenckiej Rady Miasta Poznania, informowali poznaniaków i osoby odwiedzające miasto, jak spędzić święta bezpiecznie i jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Kradzieże, zwłaszcza kieszonkowe, oszustwa, włamania do mieszkań to tylko niektóre przestępstwa, których liczba wzrasta w tym okresie. Dlatego hasło „Nie bądź karpiem, nie daj się złowić”, jest bardzo na czasie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Na Starym Rynku spotkać można nie tylko mieszkańców Poznania, ale i gości, wielu z zagranicy, którzy wracają na święta do domów rodzinnych, stąd też przekazywane przez policjantów informacje dotrą do szerokiego grona osób.

Ci, którzy spotkali się z policjantami, otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję informatory oraz elementy odblaskowe, zaś dla najmłodszych nie zabrakło świątecznych czekoladek.

(KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony