Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego obywatela Ukrainy

Data publikacji 27.12.2011

Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu zatrzymali 44-letniego mężczyznę poszukiwanego przez ukraiński Interpol i Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Zatrzymany obywatel Ukrainy był poszukiwany za rozbój jakiego dopuścił się w 1997 r. w pociągu relacji Moskwa – Berlin, gdzie przy użyciu broni palnej przywłaszczył sobie należące do poszkodowanych pieniądze w kwocie 20.000 USD. Sąd Okręgowy w Warszawie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 40-dniowy areszt. Teraz czeka go jeszcze procedura ekstradycji na Ukrainę.

Policjanci z komisariatu w Tłuszczu na stacji paliw skontrolowali dostawczego lublina. W samochodzie oprócz kierowcy znajdowało się jeszcze dwóch innych mężczyzn. W trakcie sprawdzania danych osobowych całej trójki, obywateli Ukrainy, okazało się, że 44-letni kierowca jest poszukiwany przez ukraiński Interpol oraz Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Z materiałów jakie otrzymali funkcjonariusze wynikało, że był on poszukiwany za czyn jakiego dopuścił się w roku 1997 w pociągu relacji Moskwa – Berlin, gdzie przy użyciu broni palnej wraz z innym mężczyzną napadł na trzech obywateli Rosji i przywłaszczył sobie należące do poszkodowanych 20.000 USD. Nakaz zatrzymania osoby wydał w roku 2004 Sąd Okręgowy w Charkowie z informacją o przekazaniu podejrzanego władzom wymiaru sprawiedliwości Ukrainy.

Funkcjonariusze, zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie, umieszczą teraz 44-letniego obywatela Ukrainy w areszcie śledczym, gdzie przez okres 40 dni będzie oczekiwał na ekstradycję na Ukrainę. Zgodnie z prawem ukraińskim grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony