Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli auta wywożąc je na lawecie

Data publikacji 27.12.2011

Za kradzieże aut na terenie Wrocławia i paserstwo, odpowiedzą trzej mężczyźni zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Dwóch z nich wpadło w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku kradzieży. Sprawcy wpychali upatrzone przez siebie samochody na lawetę, a następnie przewozili je do pasera. Następnie auta sprzedawane były na złom, po wcześniejszym wymontowaniu z nich przydatnych części.

Około godziny 19.00 policjanci wrocławskiego Oddziału Prewencji, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej w okolicach ulicy Gnieźnieńskiej ukradli samochód marki Peugeot 205. Jak się okazało, sprawcy skradli auto wpychając je na lawetę. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd miał następnie trafić do pasera. Podejrzany o paserstwo mężczyzna, również został zatrzymany. Podejrzani, to mieszkańcy miejscowości leżących w powiatach średzkim i wrocławskim, w wieku od 22 – 29 lat. Po zatrzymaniu cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Do tej pory funkcjonariusze z Komisariatu Wrocław – Stare Miasto udowodnili zatrzymanym co najmniej dwa tego typu przestępstwa, policjanci podejrzewają jednak, że mają ich oni na swoim koncie dużo więcej. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy wybierali auta, które swoim wyglądem wskazywały na to, że od dłuższego czasu nie były użytkowane. Następnie wpychali je na lawetę i przewozili na teren powiatu średzkiego. Tam przekazywali skradzione auto paserowi. Ten wymontowywał z nich „przydatne” części, a resztę sprzedawał na złom.

Za kradzieże i paserstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony