Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 – latek z promilami za kierownicą auta

Data publikacji 27.12.2011

Kierował autem na krajowej piątce bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Mowa o 15 – latku, zatrzymanym przez policjantów z Trzebnicy. Na dodatek wybrał się na przejażdżkę, zabranym matce autem, razem z dwoma swoimi, także nieletnimi i nietrzeźwymi kolegami. Teraz o losie 15 – latka zdecyduje sąd dla nieletnich.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z trzebnickiej komendy powiatowej otrzymali od oficera dyżurnego informację, że drogą krajową nr 5 porusza się auto z uszkodzonym przednim kołem, a styl jazdy może wskazywać na to, że kierujący tym samochodem jest nietrzeźwy.

W wyniku podjętych działań, w miejscowości Małuszyn, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Okazało się, że kierującym, który chwilę wcześniej nie reagował na sygnały funkcjonariuszy do zatrzymania, był 15 – latek. Od nieletniego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego około pół promila alkoholu w organizmie.

Nieletni, bez uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości wiózł dwóch swoich, także nieletnich i nietrzeźwych, kolegów. Jak ustalili policjanci, 15 – latek zabrał samochód swojej matce. Auto zostało zabezpieczone na parkingu, a nieletnich przekazano rodzicom. O dalszym losie „kierowcy” zdecyduje teraz sąd dla nieletnich.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony