Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

76 pseudokibiców oskarżonych

Data publikacji 28.12.2011

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski została częściowo zakończona. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 108 osób. Wobec 76 podejrzanych zakończono czynności dowodowe. Do sądu wpłynął akt oskarżenia.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 108 osób usłyszało zarzuty. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 102 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych zastosowano także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy. Osoby te same rozpoznały się na publikowanych wizerunkach.

Wobec 76 podejrzanych zakończono czynności dowodowe. Prokurator nadzorujący śledztwo w tej sprawie skierował przeciwko nim akty oskarżenia do sądu. 52 osoby złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

Oczywiście praca nad identyfikacją kolejnych osób ciągle trwa. Policjanci analizują i gromadzą materiały dowodowe świadczące o naruszeniach prawa podczas meczu na bydgoskim stadionie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony