Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kawaler Orderu Uśmiechu w policyjnym mundurze

„Pasuję Cię na Kawalera Orderu Uśmiechu i żądam, abyś na przekór wiatrom i burzom był zawsze pogodny i radość dzieciom przynosił” – te słowa zostały uroczyście wypowiedziane podczas III Wigilii Społeczności Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. 17 grudnia do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączył insp. Grzegorz Jach – twórca programu PaT.

Wniosek do Międzynarodowej Kapituły został złożony w kwietniu br. przez młodzież uczestniczącą w programie. Odznaczenie insp. Grzegorzowi Jachowi wręczył Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Do tej pory, od chwili nadania pierwszego orderu (czyli od 43 lat), dzieci nagrodziły nim około 1000 osób z całego świata. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości jak: Jan Paweł II, Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, królowa Szwecji Sylwia, Marek Kotański czy Irena Sendlerowa.

W 2008 r. Orderem Uśmiechu została odznaczona Irena Zając - prezes zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podobnie jak Pani Prezes, insp. Grzegorz Jach z dumą prezentuje odznaczenie w kształcie słoneczka przypięte do policyjnego munduru.

( KGP )
 

Powrót na górę strony