Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pluto” członkiem grupy „Kadafiego”

Data publikacji 28.12.2011

Kolejny bydgoszczanin, członek zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, którą kierował „Kadafi”, trafił do prokuratora. Materiał dowodowy zebrany przez Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy świadczy o tym, że brał on udział w handlu narkotykami o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych.

Dziś (28.12) do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy policyjni antyterroryści doprowadzili kolejnego członka grupy przestępczej, którą kierował „Kadafi”. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy świadczy o tym, że mężczyzna o pseudonimie „Pluto” należał do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami (w grę wchodzi nie mniej niż 490 kg amfetaminy, ponad 340 kg marihuany oraz 300 tys. tabletek ekstazy - o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych), wymuszeniami, kradzieżami oraz czerpaniem korzyści z prostytucji. Na czele tej grupy, jak wynika z ustaleń śledczych, stał bydgoszczanin o pseudonimie „Kadafi”. „Pluto” został doprowadzony do prokuratury z zakładu karnego. Teraz prokurator będzie go przesłuchiwał i zdecyduje, jakie postawi zarzuty.

Przypomnijmy, że do zatrzymań członków grupy przestępczej doszło we wtorek (20.12). Policjanci wiedzieli, że osoby te są niebezpieczne i bezwzględne. Akcja została precyzyjnie przygotowana. Do działań ściągnięto także policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i antyterrorystów z Wrocławia. Rano policjanci weszli do ponad 10 mieszkań i różnych zabudowań na terenie Bydgoszczy i województwa dolnośląskiego. Zatrzymali łącznie 6 mężczyzn w wieku od 32 do 43 lat, mieszkańców Bydgoszczy, którzy zostali aresztowani na 3 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony