Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie kontrabandy i czynną napaść na policjanta

Data publikacji 28.12.2011

Policjanci zatrzymali 35-latka, który przewoził samochodem prawie 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 30 litrów alkoholu. Podczas próby zatrzymania, mężczyzna cofnął samochód o kilka metrów, a następnie ruszył do przodu w kierunku jednego z policjantów. Funkcjonariusz odskoczył i wspólnie z kolegami podjął pościg. Nielegalny towar został zabezpieczony, a 35-latek poza posiadaniem kontrabandy, odpowie także za czynną napaść na funkcjonariusza.

Kryminalni z VI komisariatu w Lublinie otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać kontrabandę. Dziś o godzinie 6 rano zauważyli, jak mężczyzna wyjeżdża z osiedla. Postanowili zatrzymać jego audi. Kiedy kryminalni podeszli do samochodu, okazując policyjną legitymację, ten cofnął samochód o kilka metrów, a następnie ruszył do przodu w kierunku jednego z policjantów. Funkcjonariusz odskoczył, a następnie wspólnie z kolegami podjął pościg. Po kilku minutach jazdy uliczkami osiedla Tatary, mężczyzna, widząc, że nie zdoła uciec, zatrzymał samochód.

Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Lublina. W jego samochodzie policjanci ujawnili prawie 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz ponad 30 litrów alkoholu. Nielegalny towar został zabezpieczony, a 35-latek poza odpowie nie tylko za posiadanie kontrabandy, ale też za  czynną napaść na funkcjonariusza.

(KWP Lublin/ ep)

Powrót na górę strony