Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanych o napad na stację paliw

Data publikacji 28.12.2011

Podejrzani o napad na stację benzynową w Strzyżawie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zatrzymania mężczyzn były możliwe dzięki współpracy kryminalnych z Chełmna i Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło w czwartek (15.12.) około 23.45 w Strzyżawie, w powiecie bydgoskim. Dwóch sprawców, grożąc obsłudze stacji przedmiotem przypominającym broń oraz kijem bejsbolowym, ukradło pieniądze i uszkodziło drukarkę komputera. Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą, ustalili, że w napadzie brało udział więcej osób.

Przełom w sprawie nastąpił, gdy policjanci z Chełmna zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o napad na sklep w Raciniewie, w powiecie chełmińskim. Wówczas okazało się, że dwóch z zatrzymanych najprawdopodobniej ma na swoim koncie udział w rozboju na stację paliw. Dalsze ustalenia pozwoliły na zatrzymanie pozostałych podejrzanych o napad w Strzyżawie - dwóch mieszkańców powiatu toruńskiego: 23-latka i jego starszego o dwa lata kolegi.

Obaj, wspólnie z dwoma wcześniej zatrzymanymi przez chełmińskich policjantów mężczyznami, usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony