Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany awanturnik znęcał się nad kotem

Data publikacji 29.12.2011

Wczoraj 28-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne usłyszał zarzut znęcania się nad kotem. Podczas awantury domowej pijany mężczyzna rzucił zwierzęciem o podłogę. Za ten czyn wymierzono mu karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Do zdarzenia doszło w listopadzie w jednej z podustrzyckich miejscowości. Podczas interwencji w związku z awanturą domową policjanci ustalili, że 28-letni mężczyzna rzucił kotem o podłogę. Awanturnik był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zobowiązali rodzinę do opieki nad zwierzęciem - po wizycie u weterynarza okazało się, że kot doznał ogólnych potłuczeń i wstrząśnienia mózgu. Policjanci z wydziału kryminalnego ustrzyckiej komendy wszczęli postępowanie w tej sprawie. Wczoraj przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Za ten czyn mężczyźnie wymierzono karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat próby. 28-latek dobrowolnie poddał się karze.

Przypominamy: od stycznia 2012 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony zwierząt. Zmian, które wprowadza ustawa, jest sporo, a ich celem jest troska o los zwierząt. Podwyższone zostały kary dla osób, które znęcają się nad zwierzętami - grozić za to może nawet 2 lata więzienia, a w przypadku szczególnego okrucieństwa maksymalna kara wyniesie 3 lata pozbawienia wolności. Wyższa będzie też maksymalna grzywna, która wzrośnie do 100 tys. złotych. Ustawa wprowadza również możliwość wydania przez sąd zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt na okres od roku do 10 lat.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony