Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z kontrabandą

Data publikacji 29.12.2011

Ponad 17 tys. paczek papierosów oraz blisko 50 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowej akcyzy zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Niemcach. Taka ilość kontrabandy należała do 41-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna trzymał nielegalne towary w jednym z boksów na terenie Giełdy Towarowej w Elizówce. Samo uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło ponad 200 tys. złotych.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że 41-latek przechowuje kontrabandę na terenie Giełdy Towarowej w Elizówce. Postanowili to sprawdzić. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który wyszedł z pomieszczenia, poszedł w kierunku pojazdu i wyciągnął z niego paczkę.

Kryminalni postanowili sprawdzić, co zawiera pakunek. Jak się okazało, były to nielegalne papierosy. Stróże prawa sprawdzili także pomieszczenia zajmowane przez 41-latka na terenie giełdy, jego samochód oraz mieszkanie. Jak się okazało, tam też przechowywał nielegalne wyroby. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 17 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowej akcyzy oraz blisko 50 litrów alkoholu, również pochodzącego z przemytu. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Jak ustalono, samo uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło ponad 200 tys. złotych. 41-letni mieszkaniec Lublina trafił do policyjnego aresztu.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi wysoka grzywna oraz przepadek trefnego towaru.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony