Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez szans ucieczki

Data publikacji 29.12.2011

Ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie na rynek dużej ilości narkotyków.Zatrzymany w ubiegłym roku opuścił więzienie po 10 latach. Mężczyzna był wtedy zatrzymany w związku z postrzeleniem w 2000 r. dwóch mieszkańców Ostrołęki.

Wczoraj policjanci wydziału kryminalnego i patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany przez pewien czas próbował ukrywać się przed policją. Mieszkanie, w którym przebywał, znajdowało się na czwartym piętrze. Jedna grupa kryminalnych weszła do znajdującego się na czwartym piętrze mieszkania przy użyciu wysięgnika, druga cały czas czekała przed drzwiami mieszkania. Ostatecznie osaczony sprawca sam oddał się w ręce policjantów.

Zatrzymany w ubiegłym roku opuścił więzienie po 10 latach. Mężczyzna był wtedy zatrzymany w związku z postrzeleniem w 2000 r. dwóch mieszkańców Ostrołęki.

Wczorajsze zatrzymanie jest zwieńczeniem wielowątkowej sprawy. Wszystko rozpoczęło się od serii kradzieży w listopadzie na terenie gminy Lelis. W sprawę zaangażowano „operacyjnych” wydziału kryminalnego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Rozpoczęły się zatrzymania. W ręce policjantów trafiło wtedy sześć osób. Wobec trzech sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, zastosował areszt tymczasowy. Łącznie zatrzymanym przedstawiono kilkanaście zarzutów, między innymi obrotu znaczną ilością narkotyków. Grupa handlowała marihuaną i amfetaminą. Ponadto zatrzymani podejrzani są o handel bronią i amunicją, a także serie włamań do obiektów handlowych i gospodarczych.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony