Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował zabić matkę

Data publikacji 30.12.2011

Mokotowscy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o próbę zabójstwa matki. Zaledwie godziny potrzebowali funkcjonariusze, aby sprawca tego przestępstwa trafił za kratki. Jakub G. usłyszał wczoraj zarzut i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragedii doszło w jednym z domów na terenie dzielnicy. 17-latek zaatakował swoją matkę krótko po tym, jak wróciła z pracy. Nastolatek ranił ją nożem, a następnie uciekł. Kobieta z raną szyi trafiła do szpitala.

Kiedy informacja o tym zdarzeniu dotarła do policjantów, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już godzinę później zatrzymali 17-latka nieopodal miejsca zamieszkania. Jakub G. został przewieziony do komendy, a sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu.

Wczoraj Jakub G. został przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut za usiłowanie zabójstwa. Na wniosek prokuratora 17-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony