Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał 206 osób na 150 tys. zł

Data publikacji 03.01.2012

44 tomy akt, ponad 8 500 kart, 206 zarzutów zapisanych na 52 kartach, to efekt pracy policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy przestawili zarzuty 28-letniemu Rafałowi S. Mężczyzna w ciągu kilku miesięcy oszukał na aukcjach internetowych ponad 200 osób, w sumie narażając ich na straty, na łączną kwotę ponad 150 tys. zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kilka miesięcy temu otrzymali pierwsze zawiadomienie o oszustwie na jednym z portali internetowych. Pokrzywdzony na aukcji kupił telefon komórkowy, którego nigdy nie otrzymał, nie otrzymał też zwrotu pieniędzy.

Niemalże codziennie do komendy zaczęły napływać informacje o kolejnych oszukanych osobach. Szybko wyszło na jaw, że w ciągu trzech miesięcy zostało oszukanych ponad 200 osób. Żadna z osób nie otrzymała zamówionej rzeczy. Okazało się, że straty na jakie zostali narażeni kupujący wyniosły ponad 150 000 złotych. Sama prowizja dla portalu aukcyjnego wyniosła 2 400 złotych.

Zatrzymanemu 28-latkowi już zostało przedstawionych 206 zarzutów. Rafał S. odpowie teraz za oszustwo. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony