Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przejechać policjanta

Data publikacji 05.01.2012

Świdwińscy policjanci po nocnym pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Opel Astra i dwóch jadących z nim mężczyzn. Kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował przejechać policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały. W oplu policjanci zabezpieczyli przedmioty mogące służyć do przestępstw związanych z kradzieżą paliwa.

Policjanci pełniący nocą służbę w okolicy miejscowości Lekowo w powiecie Świdwin, dali sygnał do zatrzymania kierowcy samochodu osobowego. Kiedy jeden z funkcjonariuszy zbliżał się do samochodu, jego kierowca gwałtownie ruszył próbując najechać na policjanta. Funkcjonariusz uniknął potrącenia tylko dzięki temu, że w porę udało mu się odskoczyć na bok. Po oddaniu strzału ostrzegawczego, na który kierujący w ogóle nie zareagował, w kierunku uciekającego auta policjant oddał dwa strzały, które również nie wpłynęły w jakikolwiek sposób na zachowanie kierowcy – dalej kontynuował ucieczkę. Po przejechaniu kilkuset metrów samochód wjechał na teren jednej z posesji. Tam policjanci zatrzymali kierowcę i dwóch mężczyzn, którzy z nim podróżowali. 27, 32 i 51-latek trafili do policyjnego aresztu. W czasie zdarzenia nikt nie został ranny.

Wszyscy zatrzymani byli już wcześniej notowani. W samochodzie, którym uciekali mężczyźni, funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty mogące służyć do przestępstw związanych z kradzieżą paliwa.

Zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie. Dzisiaj wykonywane będą z nimi czynności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony