Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Zatrzymano złodziei kół samochodowych

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, kradnących koła samochodowe na parkingu jednego z oławskich osiedli mieszkaniowych. W wyniku przeszukania mieszkania jednego z nich znaleziono marihuanę, z której można było przygotować 1 000 porcji narkotykowych.

Cała sprawa zaczęła się 4 lutego po północy na ul. Paderewskiego. Tam policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli koła z samochodu osobowego marki ford escort. Sprawcami okazali się być dwaj oławianie w wieku 25 lat, notowani już przez policję. Interwencja i szybkie zatrzymanie złodziei na gorącym uczynku było możliwe dzięki spostrzegawczości jednego zmieszkańców osiedla. To on zauważył na parkingu podejrzanie zachowujących się mężczyzn ipowiadomił policjantów.

W wyniku przeszukania mieszkania u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli marihuanę oraz 100 sztuk pirackich płyt CD z filmami oraz muzyką. Z zabezpieczonych środków odurzających można byłoby przygotować nawet 1 000 porcji narkotykowych.

Obaj zatrzymani odpowiedzą za kradzież mienia. Mężczyzna, u którego znaleziono marihuanę i płyty CD dodatkowo stanie przed sądem za posiadanie narkotyków oraz pirackich płyt.

Sprawcom grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony
Polska Policja