Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowoczesny sprzęt dla lubelskiej policji

Data publikacji 05.01.2012

Sprzęt nurkowy dla sekcji antyterrorystycznej, walizki transportowe z zestawem pierwszej pomocy i laserowe dalmierze, to tylko cześć sprzętu jaki otrzymała lubelska policja. Dodatkowo funkcjonariusze wyposażeni zostali m.in. w kolczatki drogowe, sprzęt oświetleniowy oraz kamizelki odblaskowe. Łączny koszt zakupionego sprzętu to ponad 300 tysięcy złotych.

Nowoczesny sprzęt i technologie poprawiają komfort i jakość pracy funkcjonariuszy, a bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo mieszkańców. Specjalistyczny sprzęt został pozyskany ze środków otrzymanych z KGP oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Ponad 60 walizek transportowych z zestawem do udzielania pomocy przedmedycznej trafi do policjantów z komendy miejskiej i komend powiatowych województwa lubelskiego. Mundurowi otrzymają także kolczatki drogowe, sprzęt oświetleniowy warty około 30 tysięcy złotych oraz ponad 200 kamizelek odblaskowych. Środki pozyskane na ten cel, ponad 250 tysięcy złotych, pochodzą z Komendy Głównej Policji.

Nowym sprzętem mogą cieszyć się także policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. Mundurowi otrzymali sprzęt nurkowy warty 60 tysięcy złotych, który będzie wykorzystywany do zadań minersko-pirotechnicznych oraz szkoleniowych. Zakup był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

(KWP w Lublinie / pt)
 

Powrót na górę strony