Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do kościoła, ukradli i zniszczyli zabytkowy krzyż

Data publikacji 05.01.2012

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu kłodzkiego, w związku z podejrzeniem o włamanie do kościoła i kradzież zabytkowego krzyża oraz naczynia liturgicznego. Gdy okazało się, że skradzione przedmioty nie są ze złota, sprawcy wyrzucili je, niszcząc przy tym krzyż. Funkcjonariusze odnaleźli skradzione mienie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Sprawcy po uprzednim wyłamaniu drzwi do zakrystii kościoła ukradli stamtąd pozłacane naczynie liturgiczne oraz zabytkowy, neobarokowy krzyż ołtarzowy z figurką Chrystusa.

Krótko po zdarzeniu, policjanci z Nowej Rudy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do kościoła i kradzież. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu kłodzkiego, w wieku 23 i 25 lat. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie.

W wyniku podjętych dalszych działań, na jednym ze śmietników policjanci odnaleźli również skradzione naczynie liturgiczne oraz fragmenty zniszczonego krzyża, które sprawcy wyrzucili w pobliskie zarośla.

Dzisiaj zapadnie decyzja o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym, za włamanie i kradzież grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Film Włamali się do kościoła, ukradli i zniszczyli zabytkowy krzyż

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Włamali się do kościoła, ukradli i zniszczyli zabytkowy krzyż (format flv - rozmiar 2.77 MB)

Powrót na górę strony