Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ognista miłość

Data publikacji 09.01.2012

Gdy 21-latka z nim zerwała, zaczął jej grozić i próbował podpalić ją i mieszkanie. Dziewczyna na szczęście uciekła, a agresywny 24-latek został szybko zatrzymany przez białostockich policjantów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się w sylwestrową noc, kiedy to 21-letnia białostoczanka oznajmiła swojemu chłopakowi, że kończy z nim znajomość i już nie będą parą. To do tego stopnia rozzłościło to młodego mężczyznę, że chwycił rozbitą butelkę i próbował zaatakować nią dziewczynę. Szczęśliwie, skończyło się tylko na zadrapaniach. Jednak zaraz po nowym roku 24-latek zaczął straszyć 21-latkę i jej matkę oraz im grozić.

W końcu w miniony piątek po południu zwabił byłą sympatię do swojego mieszkania, oblał ją i lokal benzyną i próbował podpalić. Na szczęście dziewczynie udało się uciec, wyskakując przez okno parterowego mieszkania. Wtedy o całym zdarzeniu poinformowani zostali strażacy oraz policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy chwilę później zatrzymali 24-latka.

Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest on poszukiwany i ma być doprowadzony do aresztu śledczego. Teraz sprawca odpowie za swoje czyny. Grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę Sąd Rejonowy w Białymstoku zadecydował, że młody mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Dokładne okoliczności tej sprawy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, wyjaśniają policjanci z II białostockiego komisariatu.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony