Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za próbę zabójstwa

Data publikacji 10.01.2012

Zaledwie kilka minut zajęło śródmiejskim policjantom zatrzymanie mężczyzny, który pchnął kilkakrotnie nożem swoją przyjaciółkę. Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami brzucha i klatki piersiowej. 32-letni Daniel O. usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. Dziś sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu agresywnego mężczyzny.

Policjanci ze Śródmieścia zostali zaalarmowani przez mieszkańców jednej z kamienic przy ul. Bagno. W jednym z mieszkań doszło do niecodziennego zdarzenia. Mężczyzna odwiedził swoją przyjaciółkę i podczas tego spotkania pchnął ją nożem w brzuch i pociął klatkę piersiową. Kobieta broniąc się krzyczała i wypchnęła na klatkę schodową agresywnego mężczyznę, który po chwili uciekł.

Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowaną do szpitala. Wiedząc jak wygląda sprawca, mundurowi zaczęli szukać mężczyzny w okolicy ul. Bagno. Jedna z załóg patrolowych wypatrzyła zakrwawionego mężczyznę na pl. Grzybowskim. Policjanci odnaleźli po kilkunastu minutach nóż, który sprawca wyrzucił na trenie budowy przy ul. Bagno.

32-letni Daniel O. został zatrzymany i trafił do komendy przy ul. Wilczej. Badanie alkomatem wykazało dwa promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Daniel O. nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Wczoraj usłyszał w śródmiejskiej prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa za co grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja