Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacze w rękach Policji

Data publikacji 10.01.2012

Białostoccy policjanci zatrzymali czterech młodych mieszkańców miasta podejrzanych o kradzieże i serię podpaleń budynków mieszkalnych na osiedlu Starosielce. Trzech zostało już tymczasowo aresztowanych, sprawą czwartego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W minioną sobotę funkcjonariusze z III białostockiego komisariatu zatrzymali czterech młodych mieszkańców miasta. Policyjne działania związane były z prowadzonym już od pewnego czasu postępowaniem w sprawie serii pożarów budynków na białostockim osiedlu Starosielce. Ustalenia śledczych wskazywały, że doszło do nich w wyniku podpaleń. Żmudna praca funkcjonariuszy wyjaśniających okoliczności tych zdarzeń doprowadziła do wytypowania i zatrzymania sprawców.

Okazało się, że są to czterej mieszkańcy tego osiedla wieku od 15 do 21 lat, którzy byli już wcześniej notowani przez Policję. Prowadzący sprawę policjanci ustalili również, że cała czwórka oprócz 4 podpaleń ma na sumieniu także kradzieże.

Trzej pełnoletni usłyszeli już zarzuty. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który wczoraj zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawą 15-latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Funkcjonariusze wnikliwie wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć na sumieniu także inne przestępstwa.

(KWP w Białymstoku / mg)

Film Podpalacze w rękach Policji

Opis filmu: podpalacze


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podpalacze w rękach Policji (format flv - rozmiar 8.15 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja