Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za wielokrotne kradzieże - zatrzymany

Data publikacji 10.01.2012

Notoryczny złodziej trafił do aresztu. Udowodniono mu kilkanaście kradzieży, może mieć ich na swoim koncie znacznie więcej. Był już poszukiwany przez organy ścigania do podobnych spraw w innych województwach.

39-letni mieszkaniec Krakowa zatrzymany został po tym, jak policjanci typowali go do kradzieży dokonanej na terenie jednej z krakowskich firm. Pracownikowi tej firmy skradziono wówczas portfel z dokumentami i kartą bankomatową, której następnie użyto do wypłaty kilku tysięcy złotych.

Policjanci przeanalizowali podobne przypadki kradzieży dokonywanych na terenie krakowskich firm i instytucji. Okazało się, że wiele z nich było dziełem 39-latka, który odwiedzał różne placówki, oczekiwał na korytarzu i wykorzystywał moment, gdy w jeden z pokoi pozostawał pusty. Wówczas zabierał to, co mogło zostać przez niego wyniesione z budynku bez wzbudzania podejrzeń – głównie leżące na biurkach telefony komórkowe, ale także torebki lub pozostawione w szafkach czy kieszeniach odzieży portfele i pieniądze.

Wiadomo już, że kradzieże w firmach nie były jedyną domeną złodzieja. Pojawiał się on także w szpitalach, gdzie okradał pacjentów, którzy wywołani na badanie czy konsultację pozostawiali rzeczy na łóżkach i stolikach. Policjanci sprawdzają, ile takich kradzieży może mieć na swoim koncie 39-latek.

Mężczyźnie przedstawiono już zarzut dokonania co najmniej 10 takich kradzieży. Trafił do aresztu. Okazało się, że był już poszukiwany przez organy ścigania do podobnych spraw na terenie kilku województw .

(KWP w Krakowie / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja