Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponownie zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 10.01.2012

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego m.in. o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W lutym 2010 roku został on zatrzymywany przez CBŚ z 5 kg marihuany. Policjanci ustalili, że mężczyzna nadal może mieć związek z przestępczością narkotykową.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, zwalczający przestępczość narkotykową zajmują się zdobywaniem informacji, które mogą doprowadzić do zatrzymań osób zajmujących się handlem, hodowlą czy przywożeniem do Polski środków odurzających. Ich zadaniem jest również zabezpieczanie narkotyków, które następnie trafiają do policyjnych magazynów.

Jedna z informacji, którą zdobyli, dotyczyła bydgoszczanina, który w lutym 2010 r. został zatrzymany w powiecie nakielskim z 5 kilogramami marihuany. Przechwycone wówczas u niego narkotyki przywiezione zostały akurat z Holandii. Z nowych informacji wynikało, że mężczyzna nadal ma związek z przestępczością narkotykową i może posiadać broń.

W niedzielę (08.01) na bydgoskim Szwederowie policjanci zatrzymali 28-latka. W citroenie, którym jeździł, znaleźli ponad 170 g marihuany oraz gazowy pistolet przerobiony na ostrą amunicję wyposażony w tłumik. Po przeszukaniu jego mieszkania zabezpieczyli ponad 70 g marihuany. Bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z komisariatu na Szwederowie przedstawili mu zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Dziś prokurator wnioskować będzie o jego aresztowanie.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja