Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty i zakaz opuszczania kraju za rozboje

Data publikacji 10.01.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnych za rozboje na terenie miasta. Wobec trzech z nich policjanci wnioskowali o areszt. Czwarty ze sprawców otrzymał dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Zastosowano wobec niego także poręczenie majątkowe. W obu przypadkach pokrzywdzeni stracili portfele z dokumentami oraz pieniądze.

Do pierwszego zdarzenia doszło 3 stycznia 2012 r. na terenie Zatorza. Około godziny 9.00 na idącego ulicą 24-latka napadło dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy pobili go, a następnie zabrali z kieszeni kurtki portfel z dokumentami i pieniędzmi. Sprawa trafiła do policjantów na co dzień zajmujących się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków tego zdarzenia. Operacyjne ustalenia pozwoliły na zatrzymanie dwóch sprawców. 20-letni Piotr T. oraz 19-letni Damian W. trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do rozboju.
20-latek otrzymał policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Natomiast wobec Damiana W. policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt.

Obaj mieszkańcy miasta odpowiedzą przed sądem za rozbój. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Drugie zdarzenie miało miejsce 8 stycznia na terenie ogródków działkowych na Zatorzu. Trzech mężczyzn wspólnie piło alkohol. W trakcie imprezy 31- i 24-latek postanowili okraść współbiesiadnika. Najpierw sprawcy pobili 75-latka, a następnie, gdy mężczyzna nie miał już siły, ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Tego samego dnia pokrzywdzony zgłosił się na Policję. Po kilku godzinach do policyjnego aresztu trafili Arkadiusz F. i Marek B. Obaj mężczyźni w trakcie zatrzymania byli pijani. Wczoraj zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów. Dzisiaj policjanci i prokurator wnioskowali o ich tymczasowe aresztowanie. Również w tym przypadku sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Olsztynie / pt)
 

Powrót na górę strony