Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki za 1,2 mln zł przejęte przez CBŚ na toruńskich Bielanach

Data publikacji 11.01.2012

Działania policjantów Centralnego Biura Śledczego doprowadziły do namierzenia i zlikwidowania w Toruniu magazynu narkotyków. Do policyjnych depozytów trafiły ponad 34 kg amfetaminy, ponad 5,5 kg marihuany oraz inne środki odurzające o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 1,2 mln złotych. Zatrzymano dwie osoby, mieszkańców Torunia, do których należały zmagazynowane narkotyki.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego pracowali nad tą sprawą  przez około 1,5 roku. Wcześniej docierały do nich informacje o tym, że na terenie Torunia może „działać” magazyn, w którym przestępcy gromadzą narkotyki. Przez ten czas funkcjonariusze ustalali, kto może mieć związek z przechowywaniem, a być może i handlem narkotykami. Zebrane materiały pozwoliły na przeprowadzenie realizacji sprawy. Zatrzymano do kontroli audi, którym podróżowała para mieszkańców Torunia. W torebce 19-latki funkcjonariusze znaleźli około 0,5 kg amfetaminy. Razem z nią podróżował znany policjantom 32-latek, wielokrotnie notowany za handel narkotykami. Dalsza praca doprowadziła funkcjonariuszy na Osiedle Bielany w Toruniu, gdzie w jednym z mieszkań, w wieżowcu, zastali oni „narkotykowy magazyn”. Jak się okazało, zatrzymane osoby przechowywały tam „towar” o czarnorynkowej wartości ponad 1,2 mln złotych. Do policyjnych magazynów trafiły ponad 34 kg amfetaminy, ponad 5,5 kg marihuany, ponad 1,7 kg substancji o nazwie MDMA - pochodnej amfetaminy, około 7 g kokainy, 260 szt. tabletek MDMA oraz 5 fiolek z płynnym MDMA. Oprócz tego w pomieszczeniach znaleziono dwie wagi elektroniczne oraz naczynia do ważenia i dzielenia narkotyków. U podejrzanych policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości ponad 46.000 złotych m.in. audi A4, pieniądze i sprzęt RTV. Para została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Prokurator Okręgowy z Torunia przedstawił 19-latce i 32-latkowi zarzuty handlu narkotykami w dużych ilościach oraz wnioskował o ich tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj sąd rozpatrzy ten wniosek.

Policjanci CBŚ nadal pracują nad sprawą, sprawdzają skąd pochodziły narkotyki i czy były inne osoby, które współdziałały z podejrzanymi.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

O akcji mówi Kamila Ogonowska z KWP w Bydgoszczy


O akcji mówi Kamila Ogonowska z KWP w Bydgoszczy
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja