Domowa uprawa konopi indyjskich zlikwidowana - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa uprawa konopi indyjskich zlikwidowana

Data publikacji 11.01.2012

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 20-latka, który w wynajętym mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. W specjalnie przygotowanym namiocie, z odpowiednim naświetleniem i wentylacją, funkcjonariusze znaleźli 72 doniczki z sadzonkami marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ok. 30 tys. złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że w jednym z gdańskich mieszkań uprawiana jest marihuana. Postanowili to sprawdzić. Po wejściu do środka, okazało się, że jedno z pomieszczeń zostało przeznaczone do uprawy konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanym namiocie, wyposażonym w lampy i wentylację, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 72 doniczki z marihuaną. Podczas przeszukania policjanci znaleźli też kilka porcji suszu konopi indyjskiej i wagę elektroniczną . Do sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli również wszystkie przyrządy służące do uprawy marihuany. Znalezione narkotyki na czarnym rynku warte są ok. 30 tys. złotych.

Zatrzymany 20-letni właściciel nielegalnej uprawy trafił do policyjnego aresztu. Teraz śledczy ustalają dokładne okoliczności działalności przestępczej młodego gdańszczanina. Wcześniej był on już karany za posiadanie narkotyków.

Za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat, natomiast za przystosowanie przyrządów do niedozwolonego wytwarzania narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja