Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sąd zajmie się nieodpowiedzialną matką

Data publikacji 11.01.2012

Dwójkę zaniedbanych dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat, pozostawionych przez matkę, po interwencji Policji przewieziono do szpitala. Dzieci były niedożywione i odwodnione, jak również w bardzo złym stanie higienicznym. Według opinii lekarzy znajdowały się w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu. Policjanci jeszcze dzisiaj rozpoczną postępowanie przeciwko matce za narażenie dzieci na utratę zdrowia.

Policjanci z Posterunku Policji w Kosowie Lackim podczas wykonywania czynności służbowych stwierdzili, że w jednym z domów na terenie miasta pozostawiona jest bez opieki dwójka malutkich dzieci. Dzieci były zaniedbane. Dwuletni chłopczyk leżał w łóżeczku, a sześciomiesięczna dziewczynka w wózku bez zabezpieczenia. Pościel dzieci była brudna, a na środku pokoju stał nocnik z odchodami. W pokoju panował nieprzyjemny zapach, co świadczyło, że pomieszczenie to nie było wietrzone.

Jak ustalili policjanci, matka dzieci wyszła około godz. 11.00 do sklepu zostawiając dzieci bez opieki. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że sytuacje takie zdarzały się bardzo często.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Lekarz po zbadaniu dzieci stwierdził, że są one niedożywione i odwodnione. Na ciele miały odparzenia i znajdowały się w złym stanie higienicznym i zagrażającym ich zdrowiu. Podjęto decyzję o przewiezieniu maluchów do szpitala.

Funkcjonariuszom nie udało się odnaleźć matki dzieci. Dopiero około godziny 21.30 zadzwoniła na alarmowy numer Policji, ze zgłoszeniem ich zaginięcia.

Policjanci jeszcze dzisiaj rozpoczną postępowanie przeciwko 21-letniej kobiecie za narażenie dzieci na utratę zdrowia. O powyższych zaniedbaniach zostanie powiadomiony również sąd rodzinny.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony