Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 5 kg narkotyków ukryli w oponie

Data publikacji 11.01.2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Nadodrzańskiej Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w kole zapasowym przewozili ponad 5 kg różnego rodzaju narkotyków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania wywozu znacznej ilości narkotyków z terenu RP, za co grozi nie mniej niż trzy lata więzienia.

Policjanci i strażnicy cyklicznie prowadzą wspólne działania, w czasie których kontrolowany jest transport zarobkowy, pojazdy i osoby przekraczające granicę. Sprawdzani są wtedy kierowcy krajowi i zagraniczni. Trzy dni temu w Kołbaskowie takie działania przeprowadzili policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie i strażnicy z Nadodrzańskiego
Oddziału. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem. Mężczyzna zatrzymał się, sprawdzone zostały dokumenty i pojazd. Kiedy funkcjonariusze kontrolowali przewożony bagaż, towarzyszący mundurowym pies służbowy do wykrywania narkotyków, wskazał obecność środków odurzających w pojeździe. 30-letni kierujący i 29-letni
pasażer twierdzili, że żadnych narkotyków w samochodzie nie ma. Policjanci nie dali jednak temu wiary - hyundai został przetransportowany do jednostki straży granicznej. Tam użyto specjalistycznego sprzętu, którym pojazd został zeskanowany. Obraz prześwietlonego pojazdu wykazał, że ukryto w nim 13 pakunków owiniętych folią i taśmą. Wstępne badania wykazały, że znajduje się w nich prawie pięć kilogramów marihuany, ok. 200 gramów amfetaminy i ok. 30 gramów tabletek psychotropowych.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty usiłowania wywozu znacznej ilości narkotyków z terenu RP. Grozi za to nie krócej niż trzy lata kary pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie wobec obu podejrzanych zastosował tymczasowy areszt.

(KWP w Szczecinie / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja