Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ze SpongeBobem droga jest bezpieczna

Data publikacji 11.01.2012

Kolejna lekcja edukacyjna z cyklu „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” odbyła się w szkole podstawowej w Komorowie pod Warszawą. Policjanci przypomnieli dzieciom, jakich zasad należy przestrzegać, aby w sposób bezpieczny uczestniczyć w ruchu drogowym. Pierwszoklasistów odwiedził także SpongeBob – bohater popularnej kreskówki oraz Natalia Kukulska – ambasadorka akcji.

„Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” to ogólnopolska kampania społeczna skierowana do najmłodszych. Jej celem jest nauczenie dzieci prawidłowych zachowań w ruchu drogowym.

W ramach akcji policjanci na terenie całego kraju przeprowadzają lekcje edukacyjne dla dzieci. Z pomocą interaktywnego programu zwracają im uwagę na niebezpieczeństwa, jakie związane są z poruszaniem się po drogach. Uczą również odpowiednich reakcji, zachowań oraz tłumaczą, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W ramach kampanii policjanci dostarczają do szkół na terenie całego kraju płyty DVD z filmem „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Rozdają również najmłodszym odblaski, dzięki którym dzieci będą lepiej widoczne na drodze.

Kolejna lekcja edukacyjna odbyła się w jednej z podwarszawskich szkół podstawowych. Najpierw policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP, z pomocą programu interaktywnego, poprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa. Zwracali uwagę dzieciom, jak ważne jest zachowanie ostrożności będąc pieszym, rowerzystą czy pasażerem. Pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na pytania funkcjonariuszy i opowiadali o swoich przygodach, jakie przytrafiały im się w czasie podróży samochodem z rodzicami czy w drodze do szkoły.

Następnie dzieci odwiedził SpongeBob – bohater popularnej kreskówki, a także Natalia Kukulska - ambasadorka akcji. Uczniowie otrzymali od policjantów prezenty – odblaski przyczepiane do plecaków oraz odblaskowe kamizelki, dzięki którym nawet w najgorszych warunkach pogodowych będą widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach akcji do jednostek Policji na terenie całej Polski trafiło 18 tysięcy płyt DVD z edukacyjnym filmem „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. We wszystkich zainteresowanych szkołach policjanci cały czas prowadzą lekcje edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

pt

video: ms
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.55 MB)

Powrót na górę strony