Ślubowanie w Poznaniu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie w Poznaniu

Data publikacji 11.01.2012

340 nowo przyjętych funkcjonariuszy wstąpiło dzisiaj w szeregi wielkopolskiej Policji. Ślubowanie odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym w Kiekrzu. W uroczystym ślubowaniu udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej i kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się na terenie Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego w Kiekrzu. W uroczystości uczestniczył m. in. Przemysław Pacia Wicewojewoda Wielkopolski, Tomasz Kayser Zastępca Prezydenta miasta Poznania oraz insp. Krzysztof Jarosz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Słowa Roty przysięgi popłynęły dzisiaj z ust 340 policjantów.

Dzisiejsze ślubowanie, będące kontynuacją procesu rekrutacyjnego, prowadzonego przez KWP w Poznaniu w ubiegłym roku, stanowi jednocześnie największe przyjęcie w szeregi wielkopolskiej formacji. Od początku 2011 roku do dnia dzisiejszego służbę rozpoczęło w wielkopolskich jednostkach łącznie prawie 900 policjantek i policjantów. Młodzie ludzie, w większości z wyższym wykształceniem, odbędą teraz specjalistyczne szkolenia w policyjnych ośrodkach edukacyjnych. Po sześciomiesięcznym przeszkoleniu zasilą szeregi funkcjonariuszy pełniących służbę w wydziałach, komisariatach i komendach.

Nowo przyjętym policjantom gratulujemy i życzymy powodzenia.

kj / KWP Poznań

Powrót na górę strony
Polska Policja