Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzon grupy samochodowej w rękach Policji

Data publikacji 27.06.2007

Trzon zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej luksusowe i dostawcze samochody rozbili stołeczni policjanci. Pięciu złodziejom postawią 179 zarzutów kradzieży aut. Planowane jest zatrzymanie ponad 60 innych członków tej grupy. Nad tą sprawą policjanci wraz z prokuratorami Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga pracowali od ponad roku.

Od ponad roku policjanci ze stołecznego wydziału dw. z przestępczością samochodową wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga pracowali nad rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej, kradnącej luksusowe i dostawcze auta z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodzieje praktycznie każdego dnia kradli auto, które następnie trafiało do paserów. Uzyskane pieniądze złodzieje lokowali w nieruchomościach: domach i atrakcyjnych działkach budowlanych w stolicy i miejscowościach podwarszawskich. Zebrany na tę chwilę materiał dowodowy pozwolił na postawienie tej grupie 179 zarzutów kradzieży samochodów.

Dziś rano funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania. Pierwsze uderzenie policyjne wymierzone zostało w pięcioosobowy trzon tej grupy. Tuż po 6.00 rano do pięciu domów w Warszawie weszli jednocześnie policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową i wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymano Tomasza M. (30 l.), Tomasza K. (35 l.) i Pawła S (32 l.). Wszyscy byli już wcześniej karani za kradzieże i paserstwo. Na terenie jednej z posesji zabezpieczono luksusowe audi pochodzące z przestępstwa oraz kilkanaście tysięcy złotych.

Z materiałów zebranych przez policjantów wynika również, że w proceder ten zamieszani byli Marcin G. (30 l.) i Robert J. (38 l) – przebywający obecnie w aresztach. Obaj również zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, gdzie zostaną im przedstawione dodatkowe zarzuty kradzieży aut i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Planowane jest jeszcze zatrzymanie ponad 60 osób, które wchodziły w skład tej grupy przestępczej, bądź które były z nią powiązane.

Policjanci i prokuratorzy podjęli również starania, by na poczet przyszłych kar zająć nieruchomości będące w posiadaniu złodziei.

Powrót na górę strony